HAKKIMIZDA

MİSYONUMUZ

“İstanbul Bilim Koleji, öğrencinin sahip olduğu potansiyeli en iyi şekilde işleyerek, medeniyetimizin değerlerinden beslenen, özgüveni yüksek, nitelikli ve donanımlı lider şahsiyetler yetiştirmek için vardır.”

VİZYONUMUZ

“Ülkesine ve insanlığa değer katan bireyler yetiştiren, akademik başarı hedeflerine ulaşmış, eleştirel düşünmeyi eğitim felsefesi haline getirmiş ve eğitim kadrosuyla adından söz ettiren bir kurum olmak.”

İstanbul Bilim Koleji, Türkiye’nin metropol şehri İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde Atakent-Halkalı bölgesinde bulunan kampüsünde okul öncesi, ilkokul, ortaokul, anadolu lisesi ve fen lisesi seviyesinde eğitim vermektedir.

Okulumuz Atakent-Halkalı bölgesindeki en güzide özel okuldur. Çok yönlü sosyal bir okul olan kurumumuzda çocuklarınız uygun ortamda yeterli seviyede eğitim görürler. Öğrencilerimizin akademik başarıları kadar güven içinde güzel vakit geçirmeleri de kurumumuzun öncelikleri arasındadır. 

1997 yılında temelleri atılan İstanbul Bilim Koleji, eğitim verdiği binasının yapısı ve fiziksel imkânları ile de diğer birçok özel okuldan ayrılmaktadır. 

Mimarisinde Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet döneminin her biri kendine has özelliklerini taşıyan okul binası, sınıfların tavan yükseklikleri 4,5 – 5 metre olacak şekilde inşa edilmiştir.

Okulumuzda bulunan başlıca fiziksel imkânlar şunlardır: ferah ve geniş sınıflar, bilim laboratuvarları, atölyeler, her kademesi için 3 farklı bahçe, etkinliklerin düzenlendiği cep sinemaları ve drama odaları, spor salonları, jimnastik salonları kort tenisi, halı saha, kütüphane ve büyük bir yemekhanesi bulunmaktadır.

Okulumuzda her yaş grubuna göre ayrıştırılmış yüzme havuzları, konferans ve gösteri merkezi, cep sinema alanları, kulüp proje odaları, sanat atölyeleri, animasyon ve 3D gösterim salonları, geniş ve sağlığa uygun yemek salonları, yemekhane, kafeterya ve dinlenme alanları, ölçme değerlendirme merkezi de eğitime eklenmiş önem arz eden diğer unsurlardır.

Atakent-Halkalı’da bulunan İstanbul Bilim Koleji binasında her derse özel, laboratuvar niteliğinde tematik sınıflar bulunmakta; her derslikte akıllı tahta, sinema gösterim ve her öğrenciye özel dolap ve masa sandalyeler yer almakta; her sınıfa aktivitelere yönelik materyal, doküman ve uygun programlar konulmaktadır.

Okulumuzda bulunan sosyal ve fiziksel imkanları daha detaylı görmek için tıklayınız.

İstanbul Bilim Koleji, öğrencilerine akademik bilgi ve beceri kazandırmak kadar, sunduğu alt yapı ve fizik donanım imkânları ile de sosyalleşmelerine ve kültürel birikimlerini arttırmaya yönelik olarak da yapılandırılmıştır.

“After School” olarak adlandırılan bu uygulama ile tüm öğrenciler, günlük ders programının ardından başlayarak, okul sonrasında akademik gelişimi ile ilgili olarak ulusal sınavlara hazırlık etkinliklerine ya da sanat, spor ve kültürel etkinliklere katılabilecek; bu sayede başarı düzeyleri artacaktır.

İSTANBUL BİLİM KOLEJİ'NDE ANAOKULU EĞİTİMİ

İstanbul Bilim Koleji’nde anaokuluna ayrı özen gösterilmektedir. Fiziki çevresi ve eğitsel donanım altyapısı anaokulu öğrencilerine uygun biçimde tasarlanan anaokulunda, beceri ve karakter temelli, öğrenci merkezli, etkinlik odaklı, araştırmaya ve tematik öğrenmeye dayalı 100 temel fen ve teknoloji deneyin yapıldığı bir eğitim programı yürütülmektedir.

Oyun, eğitim ve yaşam alanları, hayal ve araştırma odaları, yaş gruplarına özel hale getirilmiştir. İstanbul Bilim Koleji’nde, anaokulu, bilim–icat ve sanat atölyesi, müzik ve ritmik jimnastik spor salonları, açık ve kapalı oyun alanları, masal odalarının da bulunduğu kütüphane, yemek salonu ve sergi alanıyla ayrı bir okul olarak hizmet vermektedir.

Kaliteli eğitim ve tecrübeli eğitmen kadrosu için çocuğunuzu Bilim'e teslim edin. Özgüveni yüksek, bilime odaklı bireyler yetiştiriyoruz.

İstanbul Bilim Koleji

Halkalı Merkez Mah. Cihan Sok.No:19 Küçükçekmece/İstanbul

Tel: (212) 698 24 24

E-Posta: iletisim@bilimkoleji.k12.tr 

İstanbul Bilim Koleji Anaokulu

Halkalı Merkez Mah. 242.Sok.No: 13 Küçükçekmece/İstanbul

Tel: (212) 698 74 00

E-Posta: iletisim@bilimkoleji.k12.tr