CAMBRIDGE ASSESSMENT ENGLISH

Okulumuz küreselleşen dünyaya ayak uydurmak adına büyük bir adım daha atmıştır. İlkokul ve ortaokul İngilizce derslerinde  “Cambridge Assessment English” müfredatı uygulanmaktadır. Bu program Cambridge Üniversitesi'nin uluslararası hazırladığı müfredattır; öğrencilerimiz tamamladıkları seviyelere göre “Checkpoint” sınavları ile değerlendirilip Cambridge Üniversitesi tarafından dünya çapında geçerli olan ‘English as a Second Language’ diplomalarını alacaklardır. Aynı program bu yıl 9. ve 10. Sınıf öğrencilerimize pilot olarak uygulanmaktadır.

Neden “Cambridge Assessment English” programı?

“Akıcı bir dil” : Kişiye özgü farklılıkları öngörerek çeşitli eğitim yöntemlerini kullanarak öğrencilerimizin yazılı ve sözlü olarak kendilerini daha rahat  ifade etmelerini sağlamaktır.

“Evrensel insan” yetiştirmek: Gerek bakış açıları, gerekse nitelikleriyle, amacımız  “evrensel insan” yetiştirmektir. Özenle oluşturulmuş bir müfredat, bilgi ve becerilere eşdeğer yaklaşımımız ile eğitimde mükemmelliği ve evrenselliği hedeflemekteyiz. 

“Ezberciliğe yer yok”: Ezberden uzak, özgür öğrenme ve yapıcı düşünme esaslı bir sistemle yetişecek kendine güvenen, sorumluluk sahibi, sosyal becerilerini kullanabilen ve dünyaya geniş bir perspektifle bakabilen öğrencilerimiz geleceğin mimarları olacak. 

“Uluslararası tanınırlık”: A-Level dünya üzerinde geçerli kabul edilen Uluslararası Lise denklik eğitimlerinden bir tanesidir. Öğrencilerimiz sahip olacakları A-Level diploma ile, Cambridge ve Oxford başta olmak üzere İngiltere’deki bütün üniversitelere, Amerika ve Kanada’da 450’den fazla üniversiteye sınavsız geçiş hakkına sahip olacaklardır. 

Öğretirken, sunmuş olduğumuz uluslararası ağ sayesinde; dünyayı tanıyan, birbirlerini anlayabilen, manevi değerlerini unutmayan dünyanın saygın üniversitelerinin istediği kriterlerde yetişen ve eğitim sistemimiz sayesinde bu üniversitelere koşulsuz kabul edilen bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

SERTİFİKALAR

PROGRAMLAR

İçeriğe Ait Fotoğraf Galerisi